Egal obtinut de FC Bihor Oradea in cel de-al doilea test al iernii in compania unei echipe de liga a II-a
FC Bihor

FC Bihor Oradea a încheiat la egalitate cel de-al doilea test al iernii, 1-1 cu CSC Dumbrăvița, meci disputat la Zăbrani, pe stadionul „Josef Scheirich”. Ploaia torențială, care s-a abătut asupra întregii zone de vest încă de aseară, a afectat grav starea terenului, care a fost îmbibat cu apă. Astfel, a avut de suferit și jocul celor două echipe, care s-a rezumat la mult efort pentru menținerea echilibrului și mingi lungi pe faza de atac.

Meciul a fost echilibrat, ambele echipe au avut ocazii, iar FC Bihor Oradea a marcat prima in minutul 61 prin Claudiu Petrus, care a gasit o bresa in apararea adversarului sutand imparabil de la 10 metri in stanga portarului. Echipa gazda a egalat 7 minute mai tarziu, printr-o lovitura de la 11 metri, oferita usor gazdelor.

Echipa noastra a obtinut un rezultat bun cu o echipa aflata in esalonul secund, deci teoretic mai buna, insa jocul nu a aratat aceasta diferenta in teren, ceea ce ne da mari sperante ca echipa noastra are potential.

Caseta tehnica:

CSC Dumbrăvița (antrenor Cosmin Stan): R. Mikloș – Tismonar, Bura-Koț, Niakate, C. Toma (cpt.) – Tănase, Grancea, T. Bodri – Paulevici, Capătă, L. Bodri. După pauză, au mai intrat Trifon – Moțiu, Zurbagiu, Gîsă, Amariei, Zaluschi, Curea, Martinov, Simon și Piftor

FC Bihor Oradea (antrenor Florin Farcaș): Nergheș – C. Jurj, Gal, Lupșe, Ban – Gherman, Săutiuț, Gunie, Chindlea, A. Popa – S. Jurj. Au mai intrat Bob, Drăgan, Al. Popa, D. Stan, Ioviță, A. Hosu, Petruș, Gheorghiță, Serediuc, C. Roșu, M. Hosu, Clemeniuc.

Au marcat: Fc. Bihor Oradea: 1-0, min. 61 – Claudiu Petrus / CSC Dumbrăvița: 1-1, min 68 – 11 m – Razvan Ghinescu