fbpx
Anunțuri publicitare
Simona Halep se califica in turul 2 la Australian Open, dupa 6-7, 6-4,6-2 cu Kaia Kanepi (VIDEO)
National

Simona Halep, a trecut de Kaia Kanepi, in turul 1 de la Australian Open, cu scorul de 6-6 (2-7), 6-4, 6-2, dupa un meci muncit. In care a pierdut primul set la tie break, in mod categoric cu scorul de 7-2.

Simona a reusit sa isi revina, treptat si dupa un al doilea inceput de set echilibrat, a reusit sa obtina victoria in setul al doilea cu scorul de 6-2.

Setul 3 a aratat adevarata fata a Simonei Halep si de ce e numarul 1 mondial, jucatoarea noastra impunandu-se cu scorul de 6-2 in setul 3 si acces in turul 2 la Australian Open.

Sofia Kenin este urmatoarea adversara a Simonei Halep! Americanca are 20 de ani si se afla pe locul 37 WTA. Kenin a trecut in turul 1 de rusoaica Kudermetova!

Deocamdata, jucatoarea romana isi pastreaza locul 1 WTA.