Victorie epica a Simonei Halep in semifinala de la Melbourne, dupa 6-3,4-6,9-7 cu Angelique Kerber
Sport

Victorie fabuloasa a Simonei Halep, in aceasta dimineata, dupa un meci maraton, in care a avut de 3 ori minge de meci, pe care Angelique Kerber le-a intors de fiecare data.

Dupa ce in primul set Simona s-a impus cu 6-3, in setul al doilea Angelique Kerber, a castigat cu 6-4. Setul al treilea a fost unul destul de echilibrat, Simona avand avantaj 5-3, la un moment dat, adversara ei castigand 3 gameuri la rand si intorcand rezultatul. Astfel ca Angelique Kerber a avut si ea 2 mingi de meci.

Meciul s-a dus apoi in prelungiri, iar la scorul de 8-7 Simona halep s-a impus maiestuos, dupa un schimb prelungit de mingi.

Victorie mare, asadar, pentru Simona Halep, care s-a impus in semifinala de la Australian Open, in fata lui Angelique Kerber cu 6-3, 4-6, 9-7.

In finala de la Melbourne, Simona Halep o va intalni pe Caroline Wozniacki, care a trecut in prima semifinala a zilei de Elise Mertens cu scorul de 6-3, 7-6.

Citeste stirile offline, oriunde si oricand! Descarca GRATUIT aplicatia infoOradea din App Store pentru iPhone si din Google Play pentru Android.