Incepand cu luna septembrie candidatii examenelor de permis auto au o alta locatie pentru pornirea traseului de examen auto
Informatii utile

Incepand cu luna septembrie candidatii examenelor de permis auto au o alta locatie pentru pornirea traseului de examen auto

Începând cu luna septembrie a.c., punctul de întâlnire pentru candidații examenelor de permis auto va fi relocat în zona străzii Traian Blajovici (între magazinul Decathlon – Complex Auchan și Oradea Arena), în urma semnării unui acord între Instituția Prefectului – Județul Bihor și Primăria Municipiului Oradea.

Decizia a fost adoptată prin ordin emis de către prefectul Marcel Daniel Dragoș pentru a veni în sprijinul cetățenilor și a asigura modul de desfășurare a probei practice pentru obținerea permisului de conducere în condiții de siguranță.

În contextul transparenței decizionale, Instituția Prefectului a organizat o întâlnire de lucru în cadrul căreia au fost consultate școlile de șoferi, fiind asigurat astfel schimbul de opinii în vederea unei colaborări eficiente.

Totodată, Instituția Prefectului – județul Bihor multumește administratorilor complexului comercial ERA Park Oradea pentru găzduirea pe care au acordat-o în perioada mai 2022 – august 2024.

Ne găsiți și pe Google News