Luni, 15 octombrie a.c., la ora 08.36, la intersecția străzii Calea Borșului cu D.N. 1 (Șoseaua Borșului) din municipiul Oradea, un bărbat de 57 de ani, din Oradea, în timp ce conducea un autoturism, nu a acordat prioritate de trecere în momentul efectuării unui viraj spre stânga și a intrat în coliziune cu o autospecială a Ambulanței, condusă de un bărbat de 46 de ani, din comuna bihoreană Batăr, care circula pe direcție Oradea – Borș, având mijloacele de avertizare acustice și luminoase în funcțiune. În urma impactului autospeciala Ambulanței a fost proiectată într-un autotractor oprit pe prima bandă a sensului de deplasare Borș – Oradea.
În urma accidentului rutier, conducătorul autoturismului și un bărbat de 57 de ani, din Oradea, pasager în autoturism, au suferit leziuni ușoare, pentru îngrijirea cărora au fost transportați la spital.
Polițiștii rutieri continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor și cauzelor producerii accidentului rutier.
Foto: arhiva
Ne găsiți și pe Google News