Accident mortal in Apateu. Un individ beat, intins pe carosabil, a fost tarat cativa metri sub masina
Diverse

Accident mortal in Apateu. Un individ beat, intins pe carosabil, a fost tarat cativa metri sub masina

Sâmbătă, 3 septembrie a.c., la ora 20.30, în localitatea bihoreană Apateu, un localnic de 53 de ani, în timp ce conducea un autoturism, nu a adaptat viteza de deplasare la condițiile de drum.

Astfel, nu a observat o persoană întinsă pe partea carosabilă, a trecut cu autoturismul peste aceasta, după care a târât-o pe asfalt, aceasta fiind declarată decedată de către echipajul S.M.U.R.D. sosit la faţa locului.

În urma cercetărilor efectuate de polițiștii rutieri, victima, care emana un puternic miros de alcool, a fost identificată ca un bărbat de 40 de ani, din localitatea bihoreană Apateu.

Poliţiştii rutieri continuă cercetările pentru stabilirea cu exactitate a împrejurărilor şi cauzelor producerii accidentului.

Ne găsiți și pe Google News