Program Toamna Oradeana 2016. Distractie, surprize si muzica buna
Evenimente

Program Toamna Oradeana 2016. Distractie, surprize si muzica buna

Program Toamna Oradeana. Au mai rămas 10 zile până la startul Toamnei Orădene, ediția 26, pentru care Primăria Oradea a pregătit o mulțime de surprize. Porțile festivalului se vor deschide joi, 6 Octombrie începând cu orele 12, cu preparate delicioase, activități pentru cei mari și cei mici, și concerte.

Programul festivalului include o serie de activități și momente muzicale inedite, iar publicul se va putea bucura de o experiență completă ce va include ritmuri de jazz, pop, evenimente culturale spectaculoase și multe surprize. Carla’s Dreams, Holograf, Byron și Robin & The Backstabbers, Directia 5, sunt doar câteva din numele prezente la evenimentul devenit deja tradiție, cărora li se vor alătura și alți reprezentanți cu renume, atât la nivel național cât și internațional.

Program Toamna Oradeana. Pe lângă programul artistic, organizatorii au pregătit orădenilor o surpriză delicioasă, astfel că, în cadrul acestei festivități va ajunge și cea mai gustoasă experiență culinară din România: Street FOOD Festival. Cei care iubesc culisele domeniului culinar sunt invitați să se bucure de o experiență gustoasă și, în același timp educativă la Steet FOOD Festival în cadrul festivalului Toamna Orădeană, unde vor găsi cei mai buni și creativi vânzători de mâncare stradală, alături de marii producători de specialități culinare.

Toamna Oradeană este un eveniment organizat de Primăria Municipiului Oradea prin Asociația pentru promovarea turismului din Oradea și regiune (APTOR), în parteneriat cu fondatorii clujeni ai conceptului Street FOOD Festival în România. Anul acesta Toamna Orădeană revine în centrul orașului, în Piața Unirii, în perioada 6 – 9 octombrie. 

PROGRAM TOAMNA ORADEANA – 6-9 OCTOMBRIE 2016  PIAȚA UNIRII

  • 6 octombrie, joi
    • 12:00               Deschidere Street Food în Toamna OrădeanăProgram Toamna Oradeana
    • 12:00-18:00     Evenimente culinare și activități pentru copii
    • 18:00               Trupa Border Split
    • 19:00               Trupa Soul Serenade
    • 20:00               Trupa Koszika & the Hotshots
    • 21:00               Trupa Lucia & Muse Quartet
    • 23:00               Închidere program
  • 7 octombrie, vineri
    • 12:00               Deschidere Street Food în Toamna Orădeană
    • 12:00-18:00     Evenimente culinare și activități pentru copii
    • 18:00               Trupa O.N.E
    • 19:00               Trupa Jazzybit
    • 20:00               Trupa Byron
    • 21:00               Trupa Robin & Backstabbers
    • 23:00               Închidere program
  • 8 octombrie, sâmbătă
    • 12:00               Deschidere Street Food în Toamna Orădeană
    • 12:00-18:00     Evenimente culinare și activități pentru copii
    • 17:00               Vals pe picioroange
    • 20:00               Trupa Magneton
    • 21:00               Feli & Band
    • 22:00               Carla’s Dreams
    • 23:00               Închidere program
  • 9 octombrie, duminică
    • 12:00               Deschidere Street Food în Toamna Orădeană
    • 12:00-18:00     Evenimente culinare și activități pentru copii
    • 15:00 – 15:30   Street dance
    • 19:00               Oradea Klezmer
    • 20:00               U2 by Zen Garden
    • 19:45               Retragerea cu torțe
    • 21:00               Directia 5
    • 22:00               Holograf
    • 23:00               Foc de artificii

PROGRAM TOAMNA ORADEANA – CETATEA ORADEA – GALA TRAFICANTULUI DE CULTURĂ INTERNAȚIONAL

  • 7 octombrie, vineri
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Instalație “Forme”                                                   Corp M
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Artă Plastică                                                            Corp L
    • 15:00               Workshop Culinar – Bucătărie Vegană cu Florin Chirilă       Grota Roșie
    • 18:00               Proiecții scurtmetraje                                                             Corp M
      •                         Monoloagele vaginului, Alina Mișoc                                      Subsol Corp I
    • 19:00               Guleh, Oana Nemeș                                                                Subsol Corp I
    • 21:00               Noi Două, Irina Maria Barbir                                                 Corp M
      •                          Poiecție lungmetraj                                                              Corp M
    • 22:00               FORME, E.T.C.                                                                         Corp M
  • 8 octombrie, sâmbătă
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Instalație “Forme”                                                   Corp M
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Artă Plastică                                                            Corp L
    • 15:00               Workshop Culinar cu Florian Chirilă                                     Grota Roșie
    • 18:00               Proiecții scurtmetraje                                                             Corp M
    • 19:00               MOSC, Diana Tușa                                                                  Subsol Corp I
      •                         Concert Drum’n’bass                                                              Curtea interioară
    • 20:00               MOSCOVA – PETUȘKI, Paul Sebastian Popa                           Subsol Corp I
      •                         Proiecție film mut cu muzică improvizată live, And Then This-Corp M
    • 22:00               FORME, E.T.C.                                                                         Corp M
  • 9 octombrie, duminică 
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Instalație “Forme”                                                   Corp M
    • 15:00 – 22:00  Expoziție Artă Plastică                                                            Corp L
    • 15:00               Workshop Culinar cu Florian Chirilă                                      Grota Roșie
    • 18:00               Proiecții scurtmetraje                                                             Corp M
    • 19:00               Concert Country Blues, Filip Band                                          Curtea interioară
      •       Proiecții de lungmetraj                                                                 Corp M
    • 21:00               Free jazz, And Then This                                                           Curtea interioară
    • 22:00               FORME, E.T.C.                                                                         Corp M

 

* Gala Traficantului de Cultură Internațional – Lista înscrierilor este deschisă până la data de 1 octombrie, astfel programul va suferi mici schimbări.

  • 7 octombrie, vineri
    • 20:00 – 21:30  Concert Deo Gloria    Curtea Interioara
  • 8 octombrie, sâmbătă
    • 18:00               Sunete şi voci muzicale, cu tinere talente al oraşului Oradea-  Catedrala  Romano-Catolică din Cetatea Oradea
  • 9 octombrie, duminică
    • 18:00               Rezonanţe, muzică şi magie de toamnă: recital de pian Thurzó Zoltán-  Catedrala    Romano-Catolică din Cetatea Oradea

Program Toamna Oradeana TEATRUL REGINA MARIA

  • 8 octombrie, sâmbătă 19:00 – 22:00              Piesa de Teatru ‘’Omul din La Mancha’

Program Toamna Oradeana CASA DE CULTURĂ A SINDICATELOR

  • 8 octombrie, sâmbăta 20:00 – 22:00              ’’Regăsindu-l pe Brâncuși’’- Concert de susținere a campaniei naţionale de a subscripţie publică în vederea achiziţionării sculpturii Cuminţenia Pământului de Constantin Brâncuşi.

Citeste stirile offline, oriunde si oricand! Descarca GRATUIT aplicatia infoOradea din App Store pentru iPhone si din Google Play pentru Android.

loading...