250 de copii, din judet, au participat, ieri, la Crosul “Pro Europa” 2017
Educatie

250 de copii, din judet, au participat, ieri, la Crosul “Pro Europa” 2017

In cursul zilei de 9 mai, in parcul IC Bratianu din Oradea s-a desfasurat Crosul “Pro Europa” 2017, competitie organizata de DJST Bihor in colaborare cu ISJ Bihor si in parteneriat cu SC Vimex SRL-concesionar Peugeot,  cu ocazia Zilei Europei si sub egida Programului National “Sportul pentru Toti”.

Concursul a programat alergari pe diferite distante pentru sapte categorii de varsta, atat la fete cat si la baieti. Imbucurator este faptul ca fata de editiile precedente, cand numarul participantilor a fost unul modest, de data aceasta s-au inscris si au luat startul aproape 250 de copii de la scoli din Oradea dar si din localitati din judet: Tulca, Pietroasa, Beius, Nucet, Borș, Sintion, Nojorid, Oșorhei

Castigatori Crosul “Pro Europa” 2017:

Prescolari:

Fete:  1. Băcuț Andreea – Grădinita Nojorid

  1. Călinescu Gloria – Grădinița 16 Oradea
  2. Meszaros Nicolett – Sc Gimn 16 Oradea

Băieți:  1. Kacso Akos – Sc Gimn 16 Oradea

  1. Negruțiu Iulian – Sc Gimn “Aurel Pop” Oșorhei
  2. Hegeheduș Cristian – Sc Gimn Oltea Doamna Oradea 

Clasele I-II

Fete:  1. Ungur Giulia – Sc Gimn 16 Oradea

  1. Capotă Alicia – Sc Gimn “Aurel Pop” Oșorhei
  2. Munean Ana – Lic “Iosif Vulcan” Oradea

Băieți:  1. Iova Răzvan – Sc Gimn Oltea Doamna Oradea

  1. Casian Demian – Sc Gimn Oltea Doamna Oradea
  2. Anderko David – Sc Gimn 16 Oradea 

Clasele III-IV

Fete:  1. Kiss Camilla – Sc Gimn Bors

  1. Petruse Roberta – Sc Gimn Nucet
  2. Chiș Andra – Sc Gimn Nucet

Băieți:  1. Olah Robert – Sc Gimn Szacsvay Imre Oradea

  1. Popa Mihnea – Sc Gimn Oltea Doamna Oradea
  2. Prata Andrei – Sc Gimn Nucet

Clasele V-VI

Fete:  1. Tuduce Florina – Sc Gimn Nucet

  1. Popa Ioana – Sc Gimn Pietroasa
  2. Popa Maria – Sc Gimn N Popoviciu Beius

Băieți:  1. Bejușcă Adrian – Sc Gimn Oltea Doamna Oradea

  1. Manea Claudiu – Sc Gimn N Bălcescu Oradea
  2. Todea Denis – Sc Gimn Nucet 

Clasele VII-VIII

Fete:  1. Coita Denisa – Sc Gimn 16 Oradea

  1. Kiss Boglarka – Sc Gimn Bors
  2. Buzași Vivien – Sc Gimn Szacsvay Imre Oradea

Băieți:  1. Fandly Mark – Sc Gimn Szacsvay Imre Oradea

  1. Țentea Darius – Sc Gimn 16 Oradea
  2. Cotani Robert – Sc Gimn Tulca 

Clasele IX-X

Fete:  1. Lup Cristina – LPS Bihorul Oradea

  1. Lakatos Roxana – Lic Mihai Viteazu Oradea

Băieți:  1. Copil Daniel – Lic “Iosif Vulcan” Oradea

  1. Țiușdea Gabriel – Lic Mihai Viteazu Oradea
  2. Țintaș Darius – LPS Bihorul Oradea

Clasele XI-XII

Băieți:  1. Lincar Răzvan – Lic Mihai Viteazu Oradea

  1. Popa Ovidiu – Lic Mihai Viteazu Oradea
  2. Coste Bogdan – Lic Traian Vuia Oradea 

Concurentii clasati pe primele trei locuri la fiecare categorie de varsta, atat la fete cat si la baieti au fost premiati cu câte o cupa din partea DJST Bihor și un tricou din partea SC Vimex SRL – concesionar Peugeot, iar locurile I au primit cate o carte despre Ziua Europei din partea Prefecturii Bihor.

Urmatorul concurs de cross organizat de DJST Bihor va avea loc pe data de 6 iunie sub egida Crosului Olimpic.

Citeste stirile offline, oriunde si oricand! Descarca GRATUIT aplicatia infoOradea din App Store pentru iPhone si din Google Play pentru Android.

loading...